Diakonia Słowa Bożego

Słowo, które Bóg mówi do nas, nie jest naszą własnością, mamy je przekazywać tym, którzy chcą żyć słowem pochodzącym z ust Bożych”. (ks. Bp J. Zawitkowski)

Z inicjatywy ks. Proboszcza w 2005 r. powstała w naszej parafii Diakonia Słowa Bożego. Założeniem było, by włączyć parafian do czynnego udziału w Liturgii świętej, szczególnie w niedziele i święta. Obecnie grupa liczy 10 osób, składa się z młodych i starszych parafian.

Jednak nie tylko Diakonia pełni posługę lektorów i kantorów. Raz w miesiącu Liturgię Słowa przygotowują członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Oprócz tego w każdą środę czytania i psalm na Mszę św. szkolną przygotowują dzieci z poszczególnych klas.

Jako wspólnota angażujemy się także w życie parafii w inny sposób. Przygotowujemy przedstawienia teatralne, montaże słowno-muzyczne i prezentujemy je w naszym kościele, a także budujemy jeden z ołtarzy Bożego Ciała.