Ministranci

Jesteśmy wspólnotą ministrantów. Począwszy od najmłodszych do najstarszych chłopców tworzymy grupę czternastoosobową. Jesteśmy podzieleni na cztery grupy. Mamy formacyjne spotkania co tydzień w sobotę o godz. 9.00.

Służba przy ołtarzu nie jest łatwym zadaniem. Często musimy rezygnować z przeróżnych zajęć, a rano musimy wcześnie wstać, by gorliwie uczestniczyć w Eucharystii. Mimo wszystkich trudności czerpiemy radość z naszej posługi.

Bierzemy udział w dniach skupienia ministrantów w Turzy Śl. i Piekarach Śl. Wyjeżdżamy na wycieczki, byliśmy w Zakopanem, na Słowacji, w Paryżu i Eurodisneylandzie.

Lubimy grać w piłkę nożną. Rozgrywamy mecze piłki nożnej z drużynami ministrantów innych parafii. Zdobyliśmy I miejsce w turnieju o puchar ks. Dziekana.

„O, Tarsycjuszu, święty wzorze nasz, w życia chwilach trudnych, w zgiełku, w każdy czas. Ty Chrystusa Pana miłość wlewasz nam, prowadzisz nas przez życie aż do nieba bram."