Róże Różańcowe

 

Roże Różańcowe

Od połowy XIX wieku najbardziej popularną wspólnotę modlitewną stanowi Stowarzyszenie Żywego Różańca założone przez Paulinę Jaricot (1799 - 1862) w Lyonie w  roku 1826, napisała wtedy "Najważniejszą rzeczą i najtrudniejszą jest uczynić różaniec modlitwą wszystkich", Jednakże każdy człowiek może znaleźć w ciągu dnia kilka minut, aby odmówić dziesiątek różańca i ofiarować go w intencji Kościoła Świętego i Misji Świętej. Żywy różaniec oznacza życie według Ewangelii, która jest fundamentem i źródłem życia, chrześcijańskiego oraz życia wiarą, nadzieją i miłością. 

   Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż. W 1917 roku Najświętsza Maryja Panna ukazująca się w Fatimie prosiła o Modlitwę Różańcową. W 1997 roku w czasie peregrynacji kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego w prośbie Maryi skierowanej do nas w słowach,,Uczyńcie, co Syn mój Wam powie” odżyła również Jej prośba, wypowiedziana w Fatimie. Jako owoc nawiedzenia powstało w naszej parafii pięć róż różańcowych. Są to Róża świętej siostry Faustyny, Róża św. Jacka, Róża św. Ojca PIO, Róża św. Jadwigi oraz Róża św. Teresy. Przez modlitwę i pokutę pragniemy czynić zadośćuczynienie za grzechy i się uświęcać.

    W każdą I-szą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, gromadzimy się na godzinkach do N. M. P. i wtedy odprawiana jest msza święta w intencji członków należących do Żywego Różańca, a także za tych członków, którzy już odeszli do Pana po wieczną radość. Również każdego 13-go dnia miesiąca gromadzi nas wspomnienie Fatimskiej Pani w kościele na wspólnej modlitwie różańcowej, Eucharystii i nabożeństwie Maryjnym. 

   Najważniejszą intencją naszej modlitwy różańcowej jest prośba o Błogosławieństwo Boże dla naszego księdza proboszcza i wszelkie łaski potrzebne w rozbudowie naszej świątyni, którą rozpoczął w 1998 roku, za Ojca św. Benedykta XVI, biskupów, kapłanów, kapłanów wywodzących się z naszej parafii. O nowe liczne powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, za Hanię i Gabrysię o łaskę wytrwania, o rychłą Beatyfikację, Kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II, za chorych i cierpiących z naszej parafii oraz za zmarłych.
   

„Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i blaski. A ty Bogu je zanieś połączone w różaniec, święta Panno, Maryjo, pełna łaski”.